Ekološko obarvan tehnični dan

Tudi mi smo se v soboto, 17. aprila,  pridružili vseslovenski čistilni akciji Očistimo Slovenijo in naš delovni dan ekološko obarvali.

Ker se zavedamo, da imata pogovor o ohranjanju dreves in vzgoja za čisto okolje v senci pod drevesom čisto drugačen učinek kot v učilnici, smo po kratkem predavanju o ločevanju odpadkov delo nadaljevali na šolskem dvorišču.

Posadili smo lipo, simbol prijateljstva, in si zaželeli, da bi zrasla v mogočno drevo.

Da bo v ponos še mnogim rodovom za nami, bomo še naprej skrbeli za čisto in zdravo šolsko okolje. Že od nekdaj so se druženja odvijala pod veliko staro lipo, zato smo tudi mi poskrbeli za veselje s pesmijo, recitacijo in poskočnimi ritmi naših harmonikarjev.

Ko so izzveneli zvoki harmonik, sta se dve skupini pridružili akciji Očistimo Slovenijo in pridno ločevali odpadke v okolici šole, ostali pa smo ustvarjali v različnih ekoloških delavnicah.
Urška Kumar