PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLČKE

DSC_0823

Trinajst radovednih, nekoliko zaskrbljenih prvošolčkov je 1.9.2010 prvič prestopilo prag podružnične šole Podkraj.

Starše in učence je nagovoril ravnatelj g. Ivan Irgl ter učiteljica prvega razreda ga. Heidi Rodman Sever. S podelitvijo rumenih rutic in majhnega darilca so bili učenci sprejeti v šolsko skupnost OŠ Col, podružnice Podkraj. Zaključne in spodbudne misli je dodala vzgojiteljica ga. Slavica Velikonja. Učenci 2. In 3. razreda so poskrbeli za kulturni program s pesmijo. Po končanem uradnem delu so mlade nadebudneže odpeljali v učilnico, kjer so z odprtimi usti prisluhnili pravljici. Sledilo je skupinsko fotografiranje in izdelovanje spominske mape. Za zaključek pa so se učenci še posladkali z okusno Mlinotestovo torto.

Naj bo to šolsko leto vznemirljivo, zanimivo in uspešno! Srečno, prvošolčki Osnovne šole Col podružnice Podkraj!

Heidi Rodman Sever